Pieš­ťan­ský pivo­var Žiwell: Kaž­dá vár­ka piva je pre nás výni­moč­ná

Pridané: 26.11.2016 17:35:30 Počet zobrazení: 822

26 November 2016

Sna­ha tvo­riť slo­ven­ské pro­duk­ty sa cení. O to viac, ak ide o chut­né pivo. Pieš­ťan­ský pivo­var síce nemá dlho­roč­nú tra­dí­ciu, ale napriek tomu láka na svo­je pivo stá­le viac ľudí, nie­len z Pieš­ťan. O tom, ako a pre­čo pivo­var vzni­kol a čo v budúc­nos­ti chys­tá, sme sa poroz­prá­va­li s Len­kou Svet­lí­ko­vou.

Pieš­ťan­ský pivo­var Žiwell: Kaž­dá vár­ka piva je pre nás výni­moč­ná

Ako vznikla myšlienka malého lokálneho pivovaru a kto s ňou prišiel?

Môžeme za to asi všetci. Chalani (Tomáš a Relo) chodili často na cyklovýlety do Čiech, kde vždy navštívili nejaký lokálny pivovar a ochutnali ich pivo. Na Slovensku bolo týchto malých pivovarov veľmi málo, a tak sme sa o možnosti založiť vlastný pivovar bavili niekoľko rokov a vždy nás bavilo o tom fantazírovať . V roku 2014 sa zrazu udialo viacero vecí, ktoré zapadli do seba, a tak sme sa to rozhodli skúsiť. Našli sme budovu v peknej lokalite pri Váhu, pridal sa k nám ďalší kamarát ako investor a spoznali sme sládka, ktorý nám pomohol s rozbehom pivovaru. A tak sme v apríli 2015 mohli otvoriť.

Celý článok >>

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie