Nezávislé pivovary prilákali takmer tisíc ľudí

Pridané: 13.12.2016 17:37:44 Počet zobrazení: 818

13 December 2016

Tretí ročník festivalu malých nezávislých slovenských pivovarov PIVOBRANA BeerFest vytiahol od sladkých punčov k horkým pivám takmer tisíc ľudí. Tí si v sobotu večer vychutnali vyše 70 druhov piva od 19 malých remeselných pivovarov. Na podujatí nechýbala ani novinka, unikátna PivobranAPA, ktorú navarilo 11 sládkov.

Nezávislé pivovary prilákali takmer tisíc ľudí

Festival tradične otvára osobnosť z čela Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS), ktorá v roku 2012 vytvorila hnutie PIVOBRANA. Tentoraz to bol podpredseda AMNPS, Ladislav Kovács, ktorý akciu ohodnotil takto: „Teší ma, že dnešní konzumenti si potrpia na kvalitu, na exkluzivitu a na tradičné slovenské produkty. Som rád, že môžeme aj tento rok ukázať, čo všetko sme za posledné obdobie dosiahli a kam sme sa posunuli. Špeciálne mám radosť z kooperačnej várky 11-tich sládkov, ktorá sa naozaj vydarila." Spomínaná PivobranAPA bola aj pivom, ktorým sa fest odštartoval a spoločne s L. Kovácsom si ním na pódiu pripil aj Ivan Čižmárik, jeden z organizátorov podujatia: „Na tento festivalový špeciál boli naozaj dobré ohlasy, ľudia si ho pochvaľovali a brali si fľaše v limitovanej edícií aj domov, pod stromček. Samozrejme, návštevníkom chutili aj ďalšie lahôdky z dielne malých pivovarov, predovšetkým rôzne vianočné špeciály, ale aj overená klasika."

V ponuke boli pivá týchto pivovarov: banskobystrický Urpiner, Holíčsky pivovar Wywar, trnavský Sessler, liptovský Brontvai, Hostinec z Košíc, Richtár Jakub z Bratislavy, Sandorf z Prieval, Stupavar, oravský pivovar Kastelán, J happy, JAMA Craft Brewery, Belá Beer Company, Piešťanský pivovar ŽiWell, Simeon remeselný pivovar Piešťany, Žil Verne, Damian Gypsy Brewery, pivovar Ikkona, remeselný pivovar Hellstork a Unorthodox Brewing. Už tradične na feste nesmeli chýbať ani vynikajúce pivné marmelády od Beermalade.

Video z festu >>

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie