Nezávislé pivovary prilákali takmer tisíc ľudí

Pridané: 13.12.2016 17:37:44 Počet zobrazení: 45

13 December 2016

Tretí ročník festivalu malých nezávislých slovenských pivovarov PIVOBRANA BeerFest vytiahol od sladkých punčov k horkým pivám takmer tisíc ľudí. Tí si v sobotu večer vychutnali vyše 70 druhov piva od 19 malých remeselných pivovarov. Na podujatí nechýbala ani novinka, unikátna PivobranAPA, ktorú navarilo 11 sládkov.

Festival tradične otvára osobnosť z čela Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS), ktorá v roku 2012 vytvorila hnutie PIVOBRANA. Tentoraz to bol podpredseda AMNPS, Ladislav Kovács, ktorý akciu ohodnotil takto: „Teší ma, že dnešní konzumenti si potrpia na kvalitu, na exkluzivitu a na tradičné slovenské produkty. Som rád, že môžeme aj tento rok ukázať, čo všetko sme za posledné obdobie dosiahli a kam sme sa posunuli. Špeciálne mám radosť z kooperačnej várky 11-tich sládkov, ktorá sa naozaj vydarila." Spomínaná PivobranAPA bola aj pivom, ktorým sa fest odštartoval a spoločne s L. Kovácsom si ním na pódiu pripil aj Ivan Čižmárik, jeden z organizátorov podujatia: „Na tento festivalový špeciál boli naozaj dobré ohlasy, ľudia si ho pochvaľovali a brali si fľaše v limitovanej edícií aj domov, pod stromček. Samozrejme, návštevníkom chutili aj ďalšie lahôdky z dielne malých pivovarov, predovšetkým rôzne vianočné špeciály, ale aj overená klasika."

V ponuke boli pivá týchto pivovarov: banskobystrický Urpiner, Holíčsky pivovar Wywar, trnavský Sessler, liptovský Brontvai, Hostinec z Košíc, Richtár Jakub z Bratislavy, Sandorf z Prieval, Stupavar, oravský pivovar Kastelán, J happy, JAMA Craft Brewery, Belá Beer Company, Piešťanský pivovar ŽiWell, Simeon remeselný pivovar Piešťany, Žil Verne, Damian Gypsy Brewery, pivovar Ikkona, remeselný pivovar Hellstork a Unorthodox Brewing. Už tradične na feste nesmeli chýbať ani vynikajúce pivné marmelády od Beermalade.

Video z festu >>

Prihlásenie