Malé pivovary s veľkým prekvapením

Pridané: 16.11.2016 17:30:45 Počet zobrazení: 1132

16 November 2016

Pred Vianocami opäť vyjdeme zo zabehnutých koľají a namiesto typických vianočných nápojov si dáme niečo poriadne. Tretí ročník festivalu výlučne malých slovenských nezávislých pivovarov PIVOBRANA BeerFest nájde svoje miesto v Starej tržnici v sobotu 10. decembra. Pomaly dozrieva aj prekvapenie, ktoré milovníci nezávislého piva budú môcť vyskúšať exkluzívne iba na feste a nikde inde.

Malé pivovary s veľkým prekvapením

Členovia PIVOBRANY už dlhšie koketovali s myšlienkou navariť spoločné pivo. Výber padol na pivo typu APA (American Pale Ale) a miestom varenia sa 15. novembra stal Holíčsky pivovar Wywar s varňou 2 000 litrov. Zúčastnilo sa ho osobne 11 sládkov z pivovarov z celého Slovenska. Peter Ruml z Urpinera, Peter Demko z Piešťanského pivovaru, Daniel Gallas a Jakub Brontvai z Brontvaia, Andrej Kovár z Trogára, Maroš Hajduk z košického Hostinca, Ján Tribulík z Richtára Jakuba, Ľuboš Kružic a Andrej „Mušto" Sopúšek zo Stupavaru, Lívia Lenčešová z JAMA Craft Brewery a nad celým procesom držal ochrannú ruku domáci sládek Richard „Vety" Vetyška. K receptúre sa vyjadrili aj Marek Kaňuk z Golema a Karol Bolek z Kastelána. Varenia sa zúčastnili aj Jiří Bukovanský z Hostinca, Ivan Čižmárik zo Salónu piva a šéf Asociácie Ľubomír Vančo, ktorý zároveň zastupuje pivovar Urpiner. „Toto je naozaj unikátna akcia, ktorá má prvenstvo v histórii slovenského nezávislého piva. Som rád, že sa nám to podarilo zorganizovať, okrem pekného výsledku v podobe, dúfame, že vydareného a výnimočného piva, oceňujem aj stretnutie s kolegami, vymenili sme si cenné skúsenosti a opäť sme utužili naše vzťahy," zhodnotil akciu Ľ. Vančo. Samotné varenie piva sa naozaj nieslo v skvelej priateľskej atmosfére, sládkovia ochutnávali, debatovali o receptúre, každý prispel svojím know-how a troškou skúseností. Výsledné pivo bude o to bohatšie a výraznejšie. „Vďaka spoločne zvolenému postupu pôjde o vyvážený a príjemne voňavý mok. Použité suroviny by mali dodať pivu plnšie telo a citrusovú arómu s tónmi živice. V našom pivovare pivo tohto typu varievam pravidelne, táto várka bola však obohatená o tú špeciálnu neopakovateľnú atmosféru," prezradil o unikátnom pive Richard „Vety" Vetyška.

Výsledok tohto jedinečného počinu, pivo s názvom PivobranAPA, s podtitulom „Bolo nás 11", bude exkluzívne prezentovaný sa decembrovom PIVOBRANA BeerFeste od 18.00 - 22.00 hod. Za vstupné v hodnote 3 € bude možnosť okrem tejto lahôdky ochutnať aj ďalšie v skle čapované, poctivé pivá z dielne najvychýrenejších remeselných pivovarov Slovenska.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie